Jsi frustrovaný při učení nové dovednosti?

Proces učení může být někdy frustrující, ale frustraci můžeš využít ve svůj prospěch…

Právě ve chvíli, kdy si říkáš, že to snad do té hlavy nikdy nenasoukáš (ve stavu mírné frustrace), může být výrazně stimulovaná neuroplastická schopnost tvého mozku vč. myelinizace. 

Já si v tento moment beru k ruce stopky a řeknu si: „Dobře Kubo, ještě 5 minut a když to stejně nepůjde, půjdeš dělat něco jinýho“, většinou mi přesně během těch 5 minut docvakne něco, co mě v tom udrží dalších 20 minut. To je můj způsob, jak vydržet, když bojuji s tím, že se mi prostě jen nechce.

Druhá strana mince je, pokud jsi fyzicky a psychicky vyčerpaný. Pak nemá cenu se týrat. Vstaň a běž se věnovat nějaké jiné činnosti. Tvůj mozek má nějakou kapacitu a limity, ačkoliv bychom si všichni přáli, aby to tak nebylo🤯

Nezapomínej také na spánek, hydrataci a jídlo, které představují také podstatnou část skládačky, pokud chceš zlepšit své kognitivní schopnosti.

➡️Neuroplasticita: Představ si mozek jako město plné cest. Neuroplasticita je schopnost tohoto města měnit a vytvářet nové cesty. Když se něco učíš, tvůj mozek vytváří nové spojení mezi nervovými buňkami, podobně jako když se staví nová silnice. A když něco děláš často, tyto cesty se stanou silnějšími a snadnějšími k používání.

➡️Myelinizace: Myelin je jako izolační materiál kolem elektrických kabelů. V mozku obaluje nervové vlákna a pomáhá signálům rychleji cestovat. Představ si, že jedete po dálnici – myelinizace je jako přidání dalších jízdních pruhů na tu dálnici, díky čemuž můžeš cestovat rychleji a efektivněji.

Takže v podstatě, neuroplasticita je o tom, jak tvůj mozek mění a vytváří nové spojení, a myelinizace je o tom, jak tyto spojení fungují rychleji a efektivněji.

Osvoj si nové dovednosti a posuň svůj fyzický i mentální výkon a pár levelů výše!! V mém programu se věnujeme obojímu! Zarezervuj si strategickou konzultaci a jdeme na to!

Líbíl se ti příspěvěk, budu vděčný za sdílení!

Facebook
LinkedIn

Uvažuješ o účasti v programu BEFIGHTER, ale rád by sis o tom nejdřív promluvil?

DALŠÍ ČLÁNKY

PRO zaneprázdněnÉ profesionálY

25 efektivních strategií

Jak jíst lépe na cestách

Zarezervuj si nezávazný vstupní rozhovor, kde probereme možnost tvého připojení do výzvy!

Odesláním kontaktu souhlasíte s podmínkami o ochraně osobních údajů

Napiš mi na sebe prosím kontakt